Menu

The Life of Barefoot 317

appelrich6's blog

Jak na przykład objaśnić Twoim dziadkom, czym jest pozycjonowanie ?

Tanie pozycjonowanie - bezproblemowy środek by Twoja strona www wzleciała nad konkurencję

Kiedy Internet trafił pod strzechy pozycjonowanie nie było wówczas aż tak fundamentalne. Pod warunkiem byliśmy pochłonięci jakimś zagadnieniem to musieliśmy znać adres poszczególnej stronki www lub korzystaliśmy z katalogów
sieciowych które zbierały strony według odpowiednych kategorii. Wraz z rozwojem światowej sieci coraz większą wzięcie zdobywały wyszukiwarki internetowe dzięki którym mogliśmy wyszukać interesujące naszą firmę treści. Obecnie najbardziej popualrną wraz z nich jest bezspornie Google chociaż egzystują także swoim inne opcje np. Bing lub Yahoo. Jednak najprawdopodobniej pies z kulawą nogą nie posiada obiekcji że to owoc pracy korporacji z siedzibą w Mountain View jest hegemonem na tym polu. Możemy się na to obrażać ale to jak i również tak nie odmieni istniejącego stanu rzeczy. Twierdzi się nawet, że jeżeli jakiegoś elementu nie ma w Yahoo to nie egzystuje i jest to po frakcji racja. Możemy się zżynać na taki stan rzeczy ale nie mamy w końcu nawet narzędzi żeby to przekształcić. Forma sprawy domaga się tylko i wyłącznie naszej akceptacji. Krocząc dalej tym tropem trzeba napomknąć jak duże przesłanie grają szukania Google po współczesnym marketingu tzw. e -commerce i problem pozycjonowania. W przeszłości starczyła trywialna witryna aby zaistnieć w internecie. W dniu dzisiejszym to baza wyjąwszy której wiele firm nie ma szans na utrzymanie się na rynku. Kupujący poszszukający odpowiedniego artykułu bądź usługi poszukuje przeważnie po sieci internetowej, frapuje się i w przyszłości dokonuje decyzji na temat zakupie. Gdy prowadzisz własne przedsiębiorstwo to bez dwóch zdań masz obowiązek ulokować pieniądze przy pozycjonowanie.

W tym miejscu należałoby sobie oznajmić parę słów o pozycjonowaniu.
W ogólności warto stwierdzić, że jest to szereg przeróżnych prac które posiadają na celu zamieszczenie własnej strony www na jak najkorzystniejszej lokalizacji w efektach wyszukań Google. Badania statystyczne przejrzyście demonstrują, iż liczy się tutaj faktycznie wyłącznie 1 strona z wynikami. Jeśli nasza strona internetowa www znajdzie się na dalszych to nie zaakceptować posiadamy większych szans w zaistnienie w internecie a tym samym świadomości potencjalnych odbiorców. Jeżeli jednak już wyszukasz się na pierwszej stronie www (a w zasadzie Twa strona www) to najogromniejszą kilkalność mają strony będące w czołówce wyszukań. Plus minus od pierwszego do trzeciego (nie uwzględniamy oczywiście ludzi witryn które zostały opłacona i jako reklamy w każdej sytuacji są na czele).

Pozycjonowanie składa się przede wszystkim z działań o charakterze SEO. Audyt Seo Sopot Rozumiemy w tym miejscu po pierwszej kolejności takie rzeczy jak porządnie wybrane słowa kluczowe pod pozycjonowanie (słowa poprzez które potencjalny Internauta stanie się szukał i do nas trafi). Np. jeżeli prowadzimy zakład fotograficzny to dawny by to tego typu wyrazy jak: foto, fotografie, fotografie, zdjęcia do dokumentów, wywoływanie zdjęcia, drukowanie zdjęcia, niedrogie foto tanie zdjęcia itp. Dodatkowo wskazane jest wzmiankować o zlokalizowaniu naszego punktu tj. nazwa miasta ewentualnie miejscowości w którym znajduje się nasz punkt, w takowym przypadku fraza przyjęła by postać np. foto stolica polski. Z pewnością zakładów zajmujących się fotografią jest multum zaś co za tym pójdzie tego rodzaju fraza wydaje się w dużym stopniu konkurencyjna co powoduje że nasze działania muszą zostać jeszcze wzmocnione przez szereg innych czynności. Jeżeli dopiero budujemy naszą witrynę to zwróćmy uwagę jakie słowa umieszczamy na polskiej stronie. Robot googla to znaczy program przeszukujący odmęty necie jest tak skonstruowany, iż widzi jedynie tekst przy postaci danego kodu np. html. W związku z tym na własnej witrynie winny się odnaleźć takie słowa jak nadmienione już:

Go Back

Comment

Blog Search

Comments

There are currently no blog comments.