Menu

The Life of Barefoot 317

appelrich6's blog

Kancelaria Upadłość Konsumencka

https://telegra.ph/Kancelaria-Upadłość-Konsumencka-11-09-22
https://blogfreely.net/rehabilitacjasanok99/kancelaria-upadlosc-konsumencka
https://squareblogs.net/patrick42williamson/kancelaria-upadlosc-konsumencka-770x
https://dailyuploads.net/us51smwe5aib
https://zenwriting.net/abrahamsenrooney81/kancelaria-upadlosc-konsumencka-9s1q

Kancelaria Upadłość Konsumencka Upadłość konsumencka w wypadku kilku niespłaconych pożyczekOglądając fora o tematyce finansowej i pożyczkowej coraz to systematyczniej możemy się natknąć na pytanie, co to jest upadłość konsumencka. W tym treściwym artykule postaram się rzucić ociupinę światła na powyższe zagadnienie. W nieskomplikowanych słowach możemy, bowiem mówić o ogłoszeniu bankructwa. Instytucja ta była znana już wcześniej w naszym systemie prawnym, jednakże do tej pory mogły z niej skorzystać jedynie podmioty prowadzące działalność gospodarczą (np. spółki z ograniczoną odpowiedzialnością). Obecnie (a dokładniej z końcem grudnia 2009 r.) o obwieszczenie upadłości mogą się starać także osoby prywatne - konsumenci.

Jednakże, aby upadłość konsumencka stała się faktem każda osoba, która się o nią stara musi spełnić wiele przesłanek. Wstępnie przychodzi wykazać, że jesteśmy niewypłacalni (znaczy to, iż ze swoich dochodów nie jesteśmy w stanie spłacać naszych comiesięcznych zobowiązań - klasyczny przykład jednostek, które wzięły dużo zadłużeń i sumy rat przewyższają pozyskiwane zarobki). W następnej kolejności w treści uzasadniania wnioski, jaki będziemy wnosić w sądzie musimy wskazać, że zadłużenie powstało w sposób przez nas niezawiniony, np. padliśmy ofiarą oszustwa lub pożyczek o lichwiarskim charakterze.

Upadłość konsumencka to sprawa rzeka i przy składaniu odpowiedniego wniosku potrzebna jest specjalistyczna wiedza. Wobec tego stosownym wyjściem jest skorzystanie ze wsparcia zawodowego pełnomocnika w osobie adwokata lub radcy prawnego.

Go Back

Comment

Blog Search

Comments

There are currently no blog comments.