Menu

The Life of Barefoot 317

appelrich6's blog

Kancelaria Upadłość Konsumencka

Kancelaria Upadłość Konsumencka

Kancelaria Upadłość Konsumencka Upadłość konsumencka dla posiadających wątpliwościŚledząc fora o problematyce finansowej i kredytowej coraz to nagminniej możemy się natknąć na zapytanie, co to jest upadłość konsumencka. W tym krótkim paragrafie chciałabym rzucić ociupinę światła na powyższe zagadnienie. W nieskomplikowanych słowach możemy, bowiem mówić o przeprowadzeniu bankructwa. Instytucja ta była znana już uprzednio w naszym systemie prawnym, jednakże do tej chwili mogły z niej korzystać wyłącznie podmioty prowadzące działalność gospodarczą (np. spółki partnerskie). Aktualnie (a dokładniej z końcem grudnia 2009 r.) o ogłoszenie upadłości mogą się starać również osoby prywatne - konsumenci.

Aczkolwiek, aby upadłość konsumencka stała się faktem każda jednostka, która się o nią stara musi zrealizować wiele przesłanek. W pierwszej kolejności powinno się uwidocznić, że jesteśmy niewypłacalni (znaczy to, że ze swoich przychodów nie jesteśmy w stanie regulować naszych comiesięcznych zadłużeń - doskonały przykład osób, które wzięły sporo zobowiązań i kwoty rat przewyższają pozyskiwane zarobki). W dalszej kolejności w treści uzasadniania wnioski, jaki będziemy składać w sądzie należy wskazać, iż zadłużenie powstało w sposób przez nas niezawiniony, np. padliśmy ofiarą oszustwa albo pożyczek z lichwiarskim procentem.

Upadłość konsumencka to zagadnienie rzeka i przy wnoszeniu właściwego wniosku jest konieczna fachowa wiedza. Wobec tego dobrym wyjściem jest skorzystanie z pomocy doświadczonego pełnomocnika w osobie mecenasa lub radcy prawnego.

Go Back

Comment

Blog Search

Comments

There are currently no blog comments.