Menu

The Life of Barefoot 317

appelrich6's blog

Kancelaria Upadłość Konsumencka

https://telegra.ph/Kancelaria-Upadłość-Konsumencka-12-09-27
Kancelaria Upadłość Konsumencka
Kancelaria Upadłość Konsumencka
https://blogfreely.net/borregaard14dalsgaard/kancelaria-upadlosc-konsumencka-pbnv
https://writeablog.net/thomsonwolf22/kancelaria-upadlosc-konsumencka-hjx5

Kancelaria Upadłość Konsumencka Upadłość konsumencka w orzeczeniach polskich sądówOglądając fora o problematyce finansowej i kredytowej coraz systematyczniej możemy się natknąć na zapytanie, co to jest upadłość konsumencka. W tym treściwym artykule chciałabym rzucić ociupinę światła na przedmiotowe zagadnienie. W nieskomplikowanych słowach możemy, bowiem mówić o przeprowadzeniu bankructwa. Instytucja ta była znana już wcześniej w polskim systemie prawnym, niemniej jednak do tej pory mogły z niej korzystać tylko podmioty prowadzące firmę (np. spółki z ograniczoną odpowiedzialnością). Aktualnie (a dokładniej z końcem grudnia 2009 r.) o ogłoszenie upadłości mogą się starać również osoby prywatne - konsumenci.

Jednak, aby upadłość konsumencka stała się faktem każda jednostka, która się o nią stara musi spełnić wiele przesłanek. Na początku pozostaje uwidocznić, iż jesteśmy niewypłacalni (znaczy to, że ze swoich przychodów nie jesteśmy w stanie regulować naszych comiesięcznych zobowiązań - klasyczny przykład osób, które zaciągnęły dużo deklaracji i sumy rat przewyższają pozyskiwane przychody). W dalszej kolejności w treści uzasadniania wnioski, jaki będziemy wnosić w sądzie trzeba wskazać, iż zadłużenie powstało bez naszej ewidentnej winy, np. padliśmy ofiarą przestępstwa finansowego albo pożyczek o lichwiarskim charakterze.

Upadłość konsumencka to zagadnienie rzeka i przy składaniu odpowiedniego wniosku potrzebna jest fachowa wiedza. Wobec tego poprawnym wyjściem jest korzystanie z pomocy zawodowego pełnomocnika w osobie adwokata lub radcy prawnego.

Go Back

Comment

Blog Search

Comments

There are currently no blog comments.